dekoracje świąteczne ogrodowe

Dekoracje świąteczne ogrodowe

Piękny ogród mieniący się różnymi odcieniami zieleni i wszelakimi kolorami kwiatów to widok za którym niejeden z nas tęskni zimą. Ale długie mroźne noce i okalany śniegiem ogród też może mieć swój urok. Ozdobiony w dekoracje świąteczne ogrodowe będzie wyglądał wręcz magicznie. Wbrew pozorom wcale nie trzeba obkleić całego swojego domu w lampki choinkowe jak to uczynił Clark Griswold. Niewielkie detale, lampki, lampiony i girlandy mogą uczynić z naszego przydomowego ogródka świąteczną krainę.

Jak udekorować ogród na święta Bożego Narodzenia?

Najbardziej popularną dekoracją świąteczną jest oczywiście choinka. Tę jednak umieszczamy w domu. Podobnie jak doniczkową roślinę gwiazdę betlejemską. I o ile choinki możemy też przystroić na zewnątrz, to poinsecja już się do tego nie nadaje – jest bardzo wrażliwa na zimno.

Najlepsze ozdoby świąteczne na ogród to wszelkiego rodzaju lampki i systemy iluminacji. Najlepiej sprawdzą się oczywiście lampki ledowe, bo są energooszczędne. Możemy przystroić nimi nasze iglaki rosnące w przydomowym ogródku. Idealnym rozwiązaniem do zastosowania na elewacjach budynków są wszelkiego rodzaju łańcuchy i kurtyny świetlne. Dzięki nim nawet skromny front domu będzie wyglądać bardzo okazale podczas długich zimowych wieczorów.

ozdoby świąteczne na zewnątrz domu
świąteczna elewacja domu

Dekoracje świąteczne ogrodowe

Choinki czyli krzewy i drzewa iglaste zimozielone już tradycyjnie przystraja się w okresie świąt. Zarówno te kupowane do wnętrz jak i te posadzone przed domem. Bardzo często spotyka się ustrojone w lampki świerki czy jodły, które rosną w naszych przydomowych ogródkach. Jest to klasyczne rozwiązanie, choć przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby dekoracje świetlne powiesić również na drzewach liściastych. Po zmroku oświetlone gałęzie wyglądają jakby w miejsce liści powyrastały im światełka. Światło lampek uwydatnia ich piękne nieregularne kształty, dzięki czemu cały ogród ponownie rozkwita światłem. Bardzo ciekawie będą się prezentować kuliste krzewy lub drzewa o zwisających gałęziach. Te ostatnie podświetlone będą przypominały fontanny. Ciekawie wyglądają też owinięte girlandą światełek już same konary drzew.

dekoracje świąteczne ogrodowe
świątecznie przystrojone drzewa

Ozdoby choinkowe w ogrodzie

Magii świąt nadają nie tylko piękne iluminacje złożone z kolorowych lampek lecz także piękne bombki i świąteczne figury. Z takimi dekoracjami trzeba jednak uważać, bo łatwo jest przedobrzyć i osiągnąć efekt taniego kiczu.

Prostym, tanim i bardzo eleganckim sposobem na świąteczny ogród jest wykorzystanie lampionów dekoracyjnych ze świecami. Minusem jest co prawda źródło światła, które w każdej chwili może zgasnąć, bądź się wypalić, jednak jeśli szukacie rozwiązań na ekologiczne ozdoby do ogrodu, będzie to idealne rozwiązanie. Pamiętaj jednak, żeby nie zostawiać lampionów zapalonych na całą noc i umieścić je w bezpiecznej odległości od wszelkich łatwopalnych przedmiotów.

Świąteczny wieniec na drzwi wejściowe

Zachęcająco dla gości wygląda powieszony na drzwiach świąteczny wieniec. Taką ozdobę można wykonać samodzielnie lub kupić gotową w sklepie. W niektórych marketach można znaleźć wieńce świąteczne wykonane z prawdziwych gałązek. I choć jest to rozwiązanie na pewno ekologiczne, to niestety nietrwałe. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie by wykonać taki wieniec samodzielnie. Wystarczy opleść kilka gałązek świerku lub jodły na kolistej konstrukcji i dodać kilka elementów dekoracyjnych i gotowe. Naturalne gałązki są już same w sobie przepiękne, dlatego naprawdę wystarczy niewiele ozdób, by poczuć magię świąt. Dobrze wygląda w tej roli dereń jadalny, którego gałęzie wybarwiają się na czerwono.

Ozdoby świąteczne na ogrodzenie

Nic nie stoi na przeszkodzie by iluminacją świąteczną ozdobić też ogrodzenie przed domem. Już zwykłe lampki opasane na płocie zrobią klimat.

Wszelkiego rodzaju dekoracje umilają nam czas oczekiwania na święta i rozpraszają mrok długich zimowych wieczorów. Dlatego warto jest zainwestować i w tym roku pokusić się o ozdoby świąteczne nie tylko w środku, ale również na zewnątrz domu.