figury ogrodowe z betonu

Figury ogrodowe z betonu

Ogród to nieformalne serce domu. Stanowi idealne miejsce do odpoczynku, zarówno biernego, jak i aktywnego. Zapewnia potrzebną każdemu chwilę wytchnienia poza czterema ścianami. W końcu nie od dziś wiadomo, że zielony kolor działa odprężająco, a jednocześnie dodaje energii do działania. O ogród warto zadbać analogicznie jak o wnętrze swojego domu. Jednocześnie przestrzeń można urządzić zgodnie ze swoimi gustami i upodobaniami. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wprowadzenie dodatkowego motywu estetycznego, który znajdzie miejsce obok relaksującej zieleni. Betonowe figury ogrodowe mogą stanowić odzwierciedlenie zainteresowań, a nawet osobowości. Warto znaleźć przestrzeń przeznaczoną wyłącznie do pielęgnacji duszy oraz oczu, co z pewnością zapewniają rzeźby ogrodowe. Dobór właściwej osoby jest wyłącznie kwestią indywidualną, której wybór powinien być dokładnie przemyślany. W zależności od preferencji ogród można dodatkowo wyposażyć w dużą rzeźbę ogrodową, popiersie, wizerunek ludzi lub zwierząt, a nawet gustowną i zdobioną fontannę.

Figury ogrodowe z betonu prosto od producenta

W naszym asortymencie znajduje się ogromna ilość wyjątkowych i niepowtarzalnych figur ogrodowych. Nasze figurki są wykonane z najwyższej jakości materiału odpornego na każdą pogodę, przez szkodliwe promienie UV, po opady atmosferyczne. Czynniki atmosferyczne nie działają na nie destrukcyjnie i przez długi okres wyglądają jak nowe. Przedstawiamy figury do ogrodu, które można dopasować do swojego zielonego zakątka także ze względu na materiał, z którego zostały wykonane. W większości ogrodów doskonale pasują ozdoby ogrodowe wykonane z kamienia lub betonu. Dla miłośników stylu klasycznego polecamy ozdoby stylizowane na antyczne, a nawet docelowo postarzane.

W naszej ofercie znajdują się zróżnicowane modele i rodzaje figur betonowych do ogrodu. Oferujemy proste rzeźby oraz gustowne ozdoby ogrodowe, wizerunki ludzi oraz zwierząt. Dla grona miłośników starożytności i mitologii przygotowaliśmy prezentujące nawiązanie do tej kultury kolumny oraz płaskorzeźby. Niesłabnącą popularnością cieszą się ornamenty. Idealnie dopasowują się do każdego otoczenia, a jednocześnie same w sobie wyglądają niezwykle elegancko. Dla osób zainteresowanych umieszczeniem w swoim ogrodzie elementu kabaretowego posiadamy bardzo ciekawe rzeźby do ogrodu, które idealnie pasują do osób z ogromnym poczuciem humoru.

Jak dobrać odpowiednie figury do ogrodu?

Wybierając figury betonowe, można odnieść się do posiadanej wiary w przesądy i znaleźć miejsce w ogrodzie dla uznanych symboli. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się figura Buddy. Zgodnie z panującym przesądem, potarcie wystającego brzucha Buddy umożliwia odniesienie powodzenia w życiu oraz gwarantuje zadowolenie. Zatem, za naszymi figurami ogrodowymi idzie także szczęście, pomyślność oraz pewność siebie. Figury ogrodowe z betonu, które przedstawiają zwierzęta, także mogą stanowić nawiązanie do symboliki. Przy wejściu do ogrodu lub domu bardzo często umiejscawiane są lwy, lub orły. Stanowią one symboliczne ujęcie ochrony nad mieszkańcami, a jednocześnie przedstawiają szlachetność uczuć oraz postępowania.

Ponadto, figury z betonu doskonale uzupełniają infrastrukturę ogrodu. Ozdoby ogrodowe mogą stanowić idealne i gustowne zwieńczenie tarasów, balkonów lub schodów. Każda z nich nadaje, pożądanego przez właściciela, charakteru, który bardzo często jest wówczas podziwiany przez osoby postronne. Gustowne ozdoby mogą cieszyć oko, a jednocześnie to inwestycja w ponadczasowe piękno. Wykorzystanie figur ogrodowych powoduje, że miejsce staje się unikatowe. Także magiczne tak jak w wielu dziełach literackich. Biorąc pod uwagę, że zaczyna panować przekonanie architektów, że w dobrze urządzonym ogrodzie nie może zabraknąć dodatkowych dekoracji, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Przeglądając nasze figury ogrodowe z betonu, z pewnością znajdziecie Państwo pomysł na udaną aranżację ogrodu. Każdy moment jest dobry na zmiany. Inwestycje w ogród zachęcają do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, co z pewnością zaprocentuje w lepszym samopoczuciu oraz zdrowiu.

Figury ogrodowe - Apollo
Apollo- figura betonowa – 650 zł
Figura betonowa piesek - labrador
Figura pieska – labrador – 69 zł
Figura ogrodowa - Diana
Diana – betonowa figura do ogrodu – 650 zł

Zobacz także:

Ogród w stylu angielskim

Figurki ogrodowe, czyli mała architektura krajobrazu

Ozdabiają one ogród, sprawiają, że jest ona schludny i przyjemny do odpoczynku i spędzania wolnego czasu. Dzięki szerokiej gamie dostępnego na rynku asortymentu można wybrać niezbędne elementy aranżacyjne zarówno do stworzenia dużego projektu tematycznego, jak i do dekoracji małej powierzchni. Wszystko zależy od gustu i kreatywnego pomysłu. Ponadto figurki ogrodowe będą organicznie pasować do każdej powierzchni. Staną się niezwykłym prezentem dla osób kochających przyrodę. Dla zwolenników dużo solidniejszych okazów kategoria rzeźby ogrodowe w naszym sklepie będzie idealna.

Takie elementy dekoracyjne to zazwyczaj produkty gipsowe lub ceramiczne, my zaś chcemy zapewnić naszym klientom najwyższą jakość wykonywanych przez nas produktów. Dlatego też nasze figury są wykonane z betonu i mogą ozdobić ogród urządzony w dowolnym stylu. To także najstarszy sposób na udekorowanie posiadłości. Nawet starożytni Grecy używali rzeźby, aby zamieniać swoje ogrody w dzieła sztuki. Nowoczesne estetyczne figurki ogrodowe z betonu mogą również stworzyć atmosferę magii i bajki dla dzieci. Obecnie producenci oferują duży wybór figurek o różnych kształtach i kolorach. Są to z reguły zwierzęta: ropuchy, zające, żółwie i ptaki lub klasyczne krasnale ogrodowe. Zobacz:

Zobacz także:

Figurki zwierząt do ogrodu

Figurki betonowe potrafią rozweselać gości i właścicieli domu. Staną się atrakcją ogrodu lub pomogą ukryć problemy z krajobrazem np. puste obszary, gdzie nic nie rośnie.

Figura buddy w medytacji do ogrodu
Figura buddy w medytacji – 170 zł
Popiersie Dawida do ogrodu
Popiersie Dawida – 190 zł
Zamyślony aniołek - figura do ogrodu
Figura aniołka – 45 zł

Gdzie można umieścić betonowe figurki ogrodowe?

Aby obszar podmiejski wyglądał pięknie i oryginalnie, nie wystarczy stworzyć piękny projekt krajobrazu. Rzemiosło ogrodowe w postaci różnych stworzeń pomaga nadać oryginalne akcenty w kompozycjach ogrodowych. Miejsce betonowych figurek można ustalić według Feng Shui. Uważa się, że lokalizacja figurki zwierzęcej, która jest związana z niektórymi dziedzinami życia w odpowiednim sektorze Feng Shui. Pomoże wzmocnić potencjał energetyczny kariery, zdrowia, kreatywności, statusu społecznego, sukcesu finansowego, edukacji i życia osobistego. Aby to zrobić, trzeba sprawdź zasady Feng Shui i umieść figurkę, stosując odpowiednie zalecenia.

Można spełnić wymagania projektanta krajobrazu i umieścić figurkę obok oświetlenia gruntu. Jako część kompozycji małego alpejskiego wzgórza lub w innym miejscu, będącym podkreśleniem estetyki. Krasnal ogrodowy lub wesoły zwierzak mogą zatuszować wszelkie problemy estetyczne w ogrodzie. Stary pień, rury, skalisty lub zaciemniony obszar, wzbogacone o takie składniki dekoracyjne nabiorą uroku i staną się ciekawym miejscem. Na przykład można pozwolić żółwiowi wyjrzeć spod grubych krzaków pod oknem. A krasnal pięknie powita gości przy wejściu do ogrodu. Dyskretne postacie ptaków i zwierząt warto wprowadzić do koncepcji klombów. Figurki ogrodowe połączone z roślinami mogą ozdobić miejsce odpoczynku nad stawem.