figury zwierząt z betonu

Figurki zwierząt do ogrodu

Właściciele ogrodów i ogródków pragną, aby ta przestrzeń była piękna i zadbana. Chcąc dodać trochę oryginalności, można wprowadzić do nich różne dekoracyjne figurki ogrodowe. Będą one wspaniałą ozdobą domu całorocznego lub domku na działce rekreacyjnej. Wszystkie tego typu elementy wystroju działki wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Są całkowicie bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Betonowe figurki zwierząt do ogrodu znoszą zmienne warunki atmosferyczne (na przykład deszcz lub śnieg), naniesione na ich powierzchnię kolory długo nie tracą nasycenia.

Figury zwierząt do ogrodu prosto od producenta

Bez względu na porę roku zależy nam, by nasz ogród zawsze pięknie się prezentował. Nie ważne czy dysponujemy dużą, czy tylko minimalną przestrzenią, ważne by było to miejsce, w którym możemy odpocząć, spędzić czas z bliskimi, złapać odrobinę świeżego powietrza i nacieszyć się promieniami słońca. Aby nasz ogród cieszył oko, często wzbogacamy go w różne gatunki roślin. Kwiaty, krzewy i drzewa to krok do osiągnięcia małego raju w zaciszu własnego ogrodu. Oprócz tego wybieramy także trwałe i komfortowe meble. Możemy też zdecydować się na figury zwierząt. Te elementy ożywią naszą przestrzeń, zaintrygują, a także wywołają uśmiech lub podziw.

figurki ogrodowe zwierząt
Kot – figurka betonowa – 58 zł
figurki do ogrodu zwierząt
Figurka psa do ogrodu – 82 zł
figury zwierząt z betonu do ogrodu
Betonowa figura lwa – 590 zł

Figurki zwierząt to schludniejsza alternatywa dla kolorowych krasnali

Dekoracyjne figurki zwierząt do ogrodu zwłaszcza te wykonane z betonu będą świetną alternatywą dla kolorowych krasnali, które przeszły do lamusa. Rzeźby ogrodowe dopełnią roślinną kompozycję naszego ogrodu, a także podkreślą nasz gust i charakter ogrodu. Szeroka baza gatunków pozwoli na stworzenie małego zoo albo tylko subtelnie ożywią naszą przestrzeń. Możemy cieszyć się psem, królikami czy nawet niespotykanym w polskiej szerokości geograficznej krokodylem. Wyżej wspomniane psy czy lwy są nieodłącznym elementem ogrodów angielskich. Natomiast jeśli w naszym ogrodzie znajduje się oczko wodne, dobrym rozwiązaniem będzie umieszczenie nieopodal flaminga, czapli czy bociana. To, po jaką postać sięgniemy, zależy od naszej wizji i pomysłu.

Niewątpliwym plusem jest designerski wygląd postaci. Betonowe figury zwierząt wyglądają jak żywe. Przyciągną spojrzenia wszystkich naszych gości. Są także bardzo wytrzymałe. Nie straszny im mróz, deszcz czy intensywne nasłonecznienie. To ważna cecha, biorąc pod uwagę zmieniające się warunki klimatyczne. Dzięki tym właściwościom nasze zwierzęta ogrodowe nie popękają, ich faktura będzie niezmienna przez lata, tak jak kolor, który pozostanie taki sam. Figury wykonane z białego cementu duńskiego będą mieszkać w naszym ogrodzie przez długi czas.

Tego typu ozdoby sprawdzą się także w bardziej oficjalnych przestrzeniach jak parki czy inne przyciągające rzesze ludzi miejsca.

Interesującym pomysłem na udekorowanie ogrodu są także fontanny. Cieszą one nasze oczy, a dodatkowo skorzystają z nich ptaki, które będą mogły napić się z nich w upalny dzień. Zapraszamy do lektury naszego artykułu: „Poidełka dla ptaków„.