kolumny betonowe w ogrodzie

Kolumny betonowe

Beton nie musi być nudny. Umiejętnie wykorzystany może pełnić wyjątkową funkcję dekoracyjną ogrodów. Z gotowych elementów betonowych można wykonać schody, murki, donice itd. Jednak bardzo ciekawą możliwością, która przywodzi na myśl grecki styl, są betonowe kolumny.

Jak wykorzystać kolumny betonowe?

W naszym sklepie dostępne są zachwycające kolumny, które wykonano z oryginalnego, białego duńskiego cementu, który ma twardość równą 52,5. Mogą one stanowić oryginalną ozdobę każdego ogrodu. Wyższe kolumny mogą także pełnić funkcję podpory tarasu, balkonu lub wiaty. Mniejsze kolumny świetnie sprawdzą się do zrobienia bram. Można je opleść wybraną roślinnością, aby prezentowały się jeszcze bardziej elegancko i naturalnie.

Co warto wiedzieć o kolumnach ogrodowych?

Kolumny betonowe można spotkać w wielu miejscach publicznych jak np. parki, przestrzeń miejska, czy inne zabytki. Wszędzie przeciągają one uwagę przechodniów i sprawiają, że zwyczajna przestrzeń prezentuje się zachwycająco i oryginalnie. Jeżeli betonowe kolumny są spójne z innymi elementami dekoracyjnymi w parku, efekt jest jeszcze ciekawszy. Dlatego, często w ich okolicy ustawia się np. wielkie betonowe donice.

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby taki efekt przenieść także do własnego ogrodu przydomowego. Dzisiejsze możliwości są bardzo duże. Nawet mała kolumna może zdziałać prawdziwe cuda.

Zalety naszych kolumn ogrodowych

Kolumny betonowe dostępne w naszym sklepie są dostępne w różnych rozmiarach i wersjach kolorystycznych. Ponadto są one bardzo profesjonalnie wykonane i trwałe. Warunki atmosferyczne z pewnością im nie zaszkodzą. Nie trzeba się martwić, że po jesieni czy zimie trzeba je będzie odnawiać. Użycie sprawdzonych materiałów, sprawia też, że kolumny są bardzo trwałe. Wiatr czy czynniki mechaniczne z pewnością ich nie przewrócą.

Zobacz także:

Figury sakralne z betonu

Wykorzystanie kolumn betonowych

Ogrodowe kolumny z betonu nadają niepowtarzalnego charakteru i stylu każdej przestrzeni publicznej, stanowią one także niebanalną i niepowtarzalną ozdobę. Różne warianty z pewnością sprawią, że każdy znajdzie najlepsze rozwiązanie dla siebie. Jest to dekoracja na długie lata. Cieszy ona oko, jest bardzo wytrzymała. Zachowają niepowtarzalną formę nawet po kilku latach. Duża zaletą jest także bogactwo form i wzorów. Powierzchnie różnią się od siebie wykończeniem i typem wykonania. Można powiedzieć, że kolumny zarówno nawiązują do tradycji i zabytków, ale także pasują do nowoczesnych koncepcji. Warto się na nie zdecydować.

Zachęcamy państwa do skorzystania z naszej oferty. Kolumny betonowe, które oferujemy są najwyższej jakości. Z pewnością będą się dobrze prezentowały w każdym ogrodzie. wykorzystując kolumny, dobrze jest także zdecydować się na inne elementy dekoracyjne wykonane z tego materiału. W zestawieniu z kolumnami stworzą one spójną i estetyczną całość. Już od dłuższego czasu wykorzystywanie betonu w architekturze zieleni stało się bardzo popularne. Trend ten nieustannie się rozwija i można zaobserwować coraz to nowsze rozwiązania.