donice betonowe

Doniczki i donice betonowe

Doniczki i donice betonowe to produkty przeznaczone zarówno na zewnątrz do Państwa ogrodów, jak i do domu. Wszem i wobec wiadomo, że piękno ogrodu nie jest osiągane tylko i wyłącznie za pomocą zadbanej i wypielęgnowanej roślinności. Mowa tutaj o pięknych kwiatach, krzewach czy też drzewkach. Bardzo duże znaczenie również mają wszelakie ozdoby, dodatki, a w większości przypadków właśnie piękne donice. Wszystko to się dopełnia i tworzy harmonijną całość.

Doniczki i donice betonowe

Główną cechą, jaka powinna posiadać mała architektura, a w naszym przypadku doniczki to odporność, najlepiej wszystkie warunki atmosferyczne. Taką cechę posiadają właśnie donice z betonu. Wszystko zasługa tworzywa, ponieważ jest to biały cement, który uważany jest za jeden z najwytrwalszych i najbardziej odpornych na przeróżne warunki zewnętrzne materiał. Nie straszny mu jest mróz, słońce ani deszcz.

Donice betonowe do ogrodu o przeróżnych kształtach i wzorach

Tak naprawdę nie ma znaczenia, w jakiej stylistyce chcesz urządzić swój ogród, czy też, w jakiej został urządzony. Donice betonowe będą pasować do każdego wystroju. Donice betonowe są popularnym i trwałym wyborem jako ozdoby ogrodu. Mogą występować w różnych kształtach i wzorach, co pozwala na wybór produktu dostosowanego do indywidualnych potrzeb i preferencji. Oto kilka przykładów:

  1. Donice kwadratowe – idealne do stworzenia geometrycznej aranżacji ogrodu.
  2. Donice okrągłe – doskonale komponują się z kwiatami o miękkich kształtach.
  3. Donice prostopadłościenne – sprawdzą się w przypadku aranżacji ogrodu w stylu nowoczesnym.
  4. Donice w kształcie litery L – idealne do ustawienia na narożnikach tarasów lub ścian.
  5. Donice w kształcie kuli – nadają się do ustawienia na trawnikach lub wśród rabat kwiatowych.
  6. Donice z wytłaczanymi wzorami – dają dodatkowy efekt wizualny i nadają charakteru ogrodowi.
  7. Donice z wkomponowanymi światłami – idealne do ustawienia na tarasie lub w pobliżu ścieżek, dodając romantyczny nastrój o zmroku.

Doniczki i donice z betonu – co w nich posadzić?

Szeroki wariant doniczek i donic betonowych o przeróżnych kształtach i wzorach może przyprawić o zawrót głowy. Wielu doświadczonych ogrodników pozytywnie wypowiada się na temat donic betonowych jako ozdobach do ogrodu, w których tak naprawdę możemy posadzić wszystko. Tak więc czy to będą zioła, kwiaty, krzewy czy nawet warzywa to nie ma większego znaczenia. Takie doniczki świetnie sprawdzają się z każdą roślinnością, a Tobie w końcu rozkwitnie to co nigdy nie chciało się przyjąć!

Dlaczego donica betonowa świetnie uzupełni Twój ogród?

Nasza donica betonowa, jej szary kolor, charakterystyczna struktura i surowa stylistyka to idealne wypełnienie przestrzeni, zarówno w przydomowym ogródku, jak i w ogrodzie przy biurze, czy kompleksie turystycznym. Co ważne, jest to bardzo uniwersalne rozwiązanie, nie musisz obawiać się, że ewentualne przemieszczanie donicy zaburzy panujący w ogrodzie ład i harmonię. Ich kontrastowy względem wszechobecnej zieleni, szary kolor świetnie ożywia każde wnętrze i każdy zakątek ogrodu, w którym się znajdzie. 

betonowa donica łódka
Donica betonowa łódka – 109 zł
doniczka kotek betonowa
Donica betonowa kotek – 150 zł
donica z białego cementu
Nowoczesna donica betonowa – 160 zł

Duński biały beton jest bardzo dobrym materiałem do wykorzystania dla donic ogrodowych. Nie wymaga on pielęgnacji, jest trwały i może być przez lata narażony na niekorzystne warunki atmosferyczne bez odbijania się na jego trwałości. Dodatkową zaletą takiej donicy jest łatwość utrzymania jej w czystości. Jedyną czynnością niezbędną do utrzymania jej w należytym stanie jest regularne usuwanie zanieczyszczeń. Nie potrzeba (a nawet nie powinno się) wykorzystywać w tym celu środków chemicznych – wystarczy czysta woda. Donica sama w sobie jest już zaimpregnowana. Dzięki czemu nie rosną na niej grzyby, glony czy pleśnie, mogące negatywnie odbijać się na jej wyglądzie. Wykonanie donicy z betonu pozwala na swobodne oddychanie znajdującej się we wnętrzu glebie. Poprawia to wzrost roślin, ale również zapobiega rozwojowi bakterii i grzybów preferujących środowisko beztlenowe.

Donica na zewnątrz czy do domu?

Z uwagi na to, że duża, betonowa donica to rozwiązanie raczej na zewnątrz, niż do wnętrza domu. Powinna świetnie znosić zmieniające się warunki atmosferyczne – przede wszystkim być odporna na mróz. I dokładnie taki produkt oferujemy! Udało się to osiągnąć dzięki wykorzystaniu odpowiedniego betonu. Odpornego na nasiąkanie i mróz, ale lekkiego z drugiej strony. Zapewnia również niezłą izolację cieplną. Jest to szczególnie ważne dla korzeni rośliny w okresie zimowym (ich przemarznięcie zazwyczaj kończy się śmiercią rośliny). Latem, dzięki ich sporemu rozmiarowi znajdujące się w jej wnętrzu rośliny są odporne na przesuszanie. Nawet jeśli czasem zapomnimy podlać ich na czas, będą w stanie wytrzymać znacznie dłużej. Jej niska waga to kolejna niepowtarzalna zaleta – przenoszenie dużej i solidnej donicy jeszcze nigdy nie było tak łatwe.

Zobacz też:

Figury ogrodowe z betonu

Stylizacja Twojego ogrodu z donicami betonowymi

Proste bryły donicy zapewniają jej elegancję i ponadczasowy styl, który pozostaje interesujący pomimo upływu lat. Można je zastosować nie tylko jako miejsce do posadzenia roślin, ale również jako element dekoracji architektonicznej, upiększając wybrany obiekt ciekawymi wstawkami. Warto przy tym pamiętać, że zbytnia przypadkowość w doborze roślin oraz donic może zepsuć nawet najlepszy plan ogrodu i pozbawić go największego atutu, jakim jest jednorodna stylistyka.

Doskonale nadają się do posadzenia drzewek, w tym szczególnie lubianych przez Polaków tujek. Ciekawym pomysłem, możliwym właśnie dzięki łatwości w przenoszeniu, jest posadzenie w nich drzewka oliwkowego, lub cytrusowego (pomarańcza, cytryna). Dzięki chowaniu ich do domu na sezon zimowy będą w stanie przetrwać trudy polskiego klimatu. Ich soczyste owoce, będą piękną ozdobą każdego podwórka. Świetnym pomysłem jest również posadzenie w jej wnętrzu roślin o różnej wysokości – wysokie i strzeliste, obok niższych i pnących, to połączenie gwarantujące pełnię kolorytu i doskonale komponującą się z donicą.