sztuczne kwiaty

Sztuczne kwiaty – ciekawa ozdoba czy kicz?

Tym razem trochę nietypowo, bo będzie o różnych rodzajach sztucznych kwiatów. Postaram się też obalić złą sławę jaką przez lata zyskały sztuczne kwiaty. Udowodnię wam, że to nie są tylko wyblakłe i zakurzone plastiki u babci na meblościance. To mogą być naprawdę ciekawe kompozycje, które będą zdobić nasz dom.

Sztuczne kwiaty z plastiku

Myśląc o sztucznych kwiatach większość z nas ma przed oczami wyobraźni właśnie brzydkie plastikowe wiązanki, które zamiast zdobić szpecą. Jednak technologia od czasów lat 80. poszła znacznie do przodu i kwiaty z tworzywa sztucznego są zrobione na tyle ładnie, że czasami aż trudno rozpoznać czy kwiat jest sztuczny czy prawdziwy.

Sztuczne rośliny do domu

Plastikowe rośliny to nie tylko bukiety. W tej chwili asortyment jest na tyle szeroki, że można kupić także sztuczne rośliny doniczkowe. Zwłaszcza sztuczne sukulenty wyglądają niemal identycznie z tymi prawdziwymi. Dlatego jeśli nie jesteś zbytnio obyty w kwiatach, a chcesz wprowadzić trochę zieleni do swojego domu, to na początek postaw na rośliny doniczkowe z plastiku.

sztuczne sukulenty wyglądają jak prawdziwe

Z czasem być może przekonasz się i do tych prawdziwych, które wymagają już nieco pracy pielęgnacyjnej.

Przeczytaj artykuł:

Kwiaty doniczkowe – odmiany i zdjęcia

Sztuczne rośliny mają tę przewagę nad prawdziwymi, że można je postawić w zasadzie wszędzie i się nimi nie zajmować. Oprócz przecierania kurzu od czasu do czasu nie wymagają żadnej uwagi. Nie trzeba ich też przesadzać. No i nie potrzebują słońca, więc możesz umieścić je nawet w łazience bez okna.

Z czego jeszcze robi się sztuczne bukiety?

Wśród najczęściej stosowanych materiałów do wyrobu sztucznych kwiatów należą plastik, welur, aksamit, bawełna, jedwab, satyna, guma.

Dobra informacja dla tych, którzy chcą ograniczyć plastik w swoim domu. Sztuczne rośliny to nie tylko plastik. Wśród najczęściej stosowanych materiałów do wyrobu sztucznych kwiatów po plastiku należą welur, aksamit, bawełna, jedwab, satyna czy materiały folkowane. Dobrym materiałem na sztuczne kwiaty jest też papier czy materiał np. filc lub aksamit. Te drugie zwłaszcza świetnie sprawdzą się jako dekoracja różnych ozdób do włosów w eleganckich stylizacjach.

Kwiaty z papieru – zwłaszcza bibuły marszczonej można wykonać samemu w domu.

Ścianki działowe ze sztucznych roślin

Ciekawym obecnie trendem jest tworzenie ścianek działowych czy obrazów ze sztucznego mchu. Wygląda to nader interesująco i całkiem fajnie wpisuje się w obecne trendy wnętrzarskie urban jungle. Takie rozwiązanie sprawdzi się na przykład jako ciekawa dekoracja łazienki czy kuchni, przy czym nie wymaga od nas regularnej pielęgnacji i nie musimy się obawiać, że po krótkim urlopie wrócimy do domu i zastaniemy naszą kompozycję zwiędniętą.

sztuczny mech jako obraz na ścianie

W aranżacji domowego wnętrza coraz częściej spotykamy także sztuczne gałązki kwiatowe, które są na tyle dobrze wykonane, że bardzo dobrze imitują te prawdziwe. Do tworzenia kompozycji wykorzystać możemy także sztuczne liście roślin oraz trawy. Asortyment jest naprawdę spory, a technika wykonania bardzo dokładna.

Sztuczne kwiaty na cmentarz

Sztuczne wiązanki bardzo dobrze sprawdzają się w roli kwiatów na cmentarz, gdzie wiadomo – warunki atmosferyczne mogą być różne i żywe kwiaty mogą ich nie przetrwać. Dlatego ludzie wybierają raczej sztuczne kwiaty, które zachowują swój wygląd na dłużej i są wytrzymałe. Nie straszne im mrozy i śniegi.

Przeglądając oferty w kwiaciarniach internetowych zauważysz, że sztuczne bukiety na grób są bardzo estetyczne i wyglądają naprawdę efektowanie, a ich cena nie różni się zbytnio od ceny za żywe kwiaty. Może zatem warto się przekonać do sztucznych kwiatów?