basen z kontenera

Basen z kontenera – nowoczesne rozwiązanie na basen ogrodowy

Od kilku już lat bardzo modnym rozwiązaniem w ogrodzie jest basen z kontenera. Ten wydawać by się mogło szalony pomysł powstał w 2018 w Kanadzie. Kanadyjski startup wpadł na koncept przekształcania kontenerów morskich w… baseny. I się zaczęło. Świat dosłownie oszalał na ich punkcie. Takie rozwiązanie oferują także producenci europejscy.

Zalety basenów z kontenerów

Baseny z kontenerów mają sporo zalet. Przede wszystkim do zainstalowania takiego basenu w ogrodzie nie trzeba wykonywać kosztownych wykopów w ziemi. Wystarczy tylko stabilne podłoże z betonowych bloków. To znacząco wpływa na czas realizacji i koszty.

Zaletą takiego rozwiązania jest także mobilność basenu. Po opróżnieniu z wody, kontener można w łatwy i szybki sposób przenieść w inne miejsce. No i oczywiście są też względy ekonomiczno-ekologiczne. Przerabiając kontener na basen, dajemy mu drugie życie. Dzięki temu nie są one utylizowane tylko ponownie wykorzystywane. I to jeszcze w taki kreatywny sposób.

Choć baseny z kontenerów nie ingerują w grunt jak inne rodzaje basenów, powierzchnia, na której będą stawiane, wymaga odpowiedniego przygotowania. Mimo to, tego typu baseny dają dużą swobodę w wyborze lokalizacji na działce. Baseny te można postawić na betonowych blokach, a ich samodzielna bryła nie wymaga zezwoleń, w przeciwieństwie do basenów wkopanych w ziemię.

Transport basenów z kontenerów jest prosty, a producent może dostarczyć basen do wskazanego adresu lub klient może odebrać go osobiście i zapewnić transport. Klient powinien zadbać o dostępność dojazdu do swojej działki, aby umożliwić rozładunek. Klient również powinien zatrudnić lokalną firmę zajmującą się wynajmem podnośników lub dźwigów, co może obniżyć koszty, ponieważ to on zamawia tę usługę znając warunki lokalne.

Basen kontenerowy w ogrodzie

Decydując się na basen w ogrodzie chcemy mieć trwałą konstrukcję przy jak najmniejszych kosztach. Kontener morski jako półprodukt do wykonania basenu sprawdza się w tej roli idealnie. Jest wykonany z naprawdę mocnych i trwałych materiałów. W końcu musi sprostać surowemu morskiemu klimatowi i ciężkim warunkom atmosferycznym. Ponadto kontener służył do przewożenia różnego rodzaju towaru, który musiał być dowieziony bez uszkodzeń.

Ponieważ basen kontenerowy jest konstrukcją samonośną, transportuje się go łatwo i szybko. Za pomocą dźwigu umieszcza się go w miejscu docelowym, a gdy nam się znudzi, możemy szybko go przenieść gdzie indziej.

basen ogrodowy z kontenera
basen z kontenera – pomysł na basen ogrodowy

Basen z kontenera – cena

Ceny basenów z kontenerów różnią się od siebie w zależności od dodatków i rozmiaru basenu. Fakt, że można je zamawiać od polskich producentów, wpływa na ich ceny. Również ilość dodatków ma wpływ na końcowy koszt takiego basenu. Obecnie można także zamontować okno w basenie. Takie rozwiązanie cieszy się popularnością wśród rodziców, którzy chcą mieć swoje kąpiące się dzieci pod kontrolą. Ponadto możemy zainstalować podgrzewanie wody i oświetlenie.

Jeśli chodzi o dokładne ceny, to te są uzależnione od wielu czynników. Przede wszystkim wlicza się w to długość basenu, wymiary szyby montowanej w basenie i konfiguracji osprzętu. W takich przypadkach należy bezpośrednio skontaktować się z firmą, aby uzyskać indywidualne szacowanie kosztów.

Zobacz również:

Szklarnie do ogrodu