ozdoby z rdzą do ogrodu

Rdzawe ozdoby do ogrodu

W ogrodzie coraz częściej stosuje się dekorację rdzawą. Wynika to z pięknego i niepowtarzalnego zardzewiałego wyglądu. Przeczytaj nasz najnowszy post o rdzawym dekorowaniu i samodzielnie przygotuj rdzawe ozdoby do ogrodu.

Dlaczego dekoracje z rdzy?

Zanim wyrzucisz swoją starą zardzewiałą dekorację, przyjrzyj się jej jeszcze raz uważnie. Dekorację rdzawą doskonale sprawdzi się w Twoim ogrodzie. Wiele różnych odcieni zieleni w ogrodzie bardzo dobrze współgra z rdzawo-czerwono-pomarańczowym kolorem. Wiadomo, że pomarańczowy i zielony są kolorami dopełniającymi się, co oznacza, że ​​bardzo dobrze do siebie pasują i są przyjemne dla ludzkiego oka.

Dziś chcemy pokazać, że rdza niekoniecznie musi być natychmiast usuwana. Jeśli podoba Ci się zardzewiały wygląd, po prostu go zostaw. W tak zwanym koncepcie Wabi-Sabi, który wywodzi się z Japonii, mówi się: „Piękno tkwi w niedoskonałości”. To właśnie niedoskonałość sprawia, że ​​przedmioty wyglądają tak pięknie i naturalnie. Jeśli podoba Ci się ten pomysł, zakochasz się w naszym motywie o rdzawym dekorowaniu. Chcielibyśmy pokazać Wam wiele ciekawych rzeczy i zabrać Was w podróż do wspaniałego świata dekoracji ogrodowych. Dowiesz się, jak samodzielnie stworzyć rdzawy wygląd na metalowych dekoracjach, a my pokażemy Ci wiele innych pomysłów na wykonanie rdzawych ozdób.

Rdzawe dekoracje: 5 pomysłów na ozdoby z rdzy do ogrodu

Rdzawy wygląd pasuje do każdego ogrodu! Specjalny wygląd rdzawej dekoracji ogrodowej z pewnością sprawi, że Twój ogród będzie przyciągał wzrok. Odkryj teraz nasze 5 magicznych pomysłów na dekorację rdzy. Donice z rdzawym wykończeniem są nie tylko piękne, ale także praktyczne. Wszyscy znamy problem, kiedy po tylu latach nasze donice tracą kolor i żywotność. Ale jeśli od samego początku zdecydujesz się na „zardzewiałą” doniczkę, ten problem to już przeszłość. Posągi wykonane z metalu zwykle wydają się sterylne i zimne. To nie są do końca dobre warunki do stworzenia przytulnego ogrodu.

Figury o rdzawym wyglądzie stanowią alternatywę. Znacznie lepiej współgrają z charakterem ogrodu i mają pewien urok. Latarnie o rdzawym wyglądzie są szczególnie piękne w nocy. Tworzą romantyczną atmosferę w Twoim ogrodzie. Dzięki rdzy lampiony będą się jeszcze bardziej wyróżniać. Różne figury i rzeźby, tysiące dekoracji są oczywiście dostępne również w kolorze rdzawym. Znajdź odpowiednie motywy i opowiedz historię za pomocą swojego ogrodu. Wygląd rdzy stworzy urzekające kontrasty w połączeniu z zielenią ogrodu.

rdzawe dekoracje do ogrodu
Zardzewiałe figurki ogrodowe mają nowoczesny wygląd

Rdzawa dekoracja ogrodowa

Trend w dekorowaniu rustykalnym i industrialnym trwa. Coraz więcej ludzi znajduje przyjemność w starych, kruchych rzeczach. Bardzo dobrze można tam znaleźć rdzę, ponieważ również promieniuje dokładnie takimi wartościami. Wiele osób posuwa się teraz tak daleko, że celowo dodaje rdzawy wygląd do dekoracji ogrodowych! Jak to działa? Nie jest to takie trudne, a później pokażemy Ci, jak to działa i czego do tego potrzebujesz.

Powodem, dla którego rdzawa dekoracja tak dobrze pasuje do ogrodu, jest jej naturalność. Rdzewienie to naturalny proces. Proces ten można porównać do starzenia się wina lub do marszczenia się naszej skóry. To wszystko opowiada historię i jest nostalgiczne. Rozbudza naszą ciekawość i sprawia, że ​​rzeczy są dla nas wyjątkowe, ponieważ pochodzą z innego świata. Świat, który dziś już nie istnieje.

Rdzawe ozdoby do ogrodu – zrób to sam

Chcesz dowiedzieć się jak w prosty sposób uzyskać rdzawy wygląd swojej dekoracji ogrodowej, nie czekając na nią wiele lat? Jeśli tak, to zdecydowanie nie możesz przegapić tego przewodnika! W ciągu godziny pokażemy Ci, jak pokryć rdzą dowolną dekorację ogrodową.

Potrzebujesz:

 • Zmywacz do farby
 • Drobny papier ścierny
 • Rękawiczki
 • Plastikowe butelki z rozpylaczem
 • Nadtlenek wodoru
 • Uszczelniacz akrylowy
 • Skrobak do farby
 • Pojemniki plastikowe
 • Kwas octowy
 • Sól kuchenna

Potrzebny czas: 4 godziny

Dzięki tej instrukcji szybko i łatwo przygotujesz dekorację z rydzy do Twojego ogrodu.

 1. Przygotuj swoje miejsce pracy

  Rdza najszybciej pojawia się w bardzo słoneczny dzień. Dlatego polecamy miejsce pracy na świeżym powietrzu. Jest to również bardzo wskazane ze względu na gazy nadtlenku wodoru i octu.rdzawe ozdoby do ogrodu krok po kroku

 2. Usuń kolor z wybranego przedmiotu.

  Jeśli przedmiot posiada warstwę farby, trzeba ją usunąć. Należy po prostu zeskrobać warstwę starej farby z przedmiotu.dekoracja z rdzą do ogrodu

 3. Szlifowanie metalu.

  Teraz przeszlifuj metalowy przedmiot drobnym papierem ściernym, aby usunąć wszelkie warstwy ochronne. Jeśli obiekt nie ma warstwy zabezpieczającej przed rdzą, pomiń ten krok. Możesz teraz umieścić przedmiot w plastikowym pojemniku.metalowe dekoracje z rdzą krok po kroku

 4. Rozpyl kwas octowy na przedmiot

  Wlej kwas octowy do plastikowej puszki ze sprayem i spryskaj nim obficie metal. Użyj rękawiczek, aby chronić się przed kwasem. Wystarczy pozostawić przedmiot do wyschnięcia na słońcu przez 5 minut.rdzawe dekoracje diy

 5. Zastosuj mieszaninę nadtlenku wodoru, octu i soli

  Wymieszaj 2 szklanki nadtlenku wodoru z 4 łyżkami octu i 1,5 łyżeczki soli w butelce ze spryskiwaczem. Wstrząśnij butelką, aby wszystko dobrze wymieszać. Teraz spryskaj miksturą przedmiot. Powinien od razu zacząć rdzewieć. Po nałożeniu wszystkiego, możesz ponownie pozostawić całość do wyschnięcia na słońcu. Ten krok można powtarzać tak często, jak chcesz, w zależności od tego, jak silny ma być efekt rdzy.rdza dekoracyjna krok po kroku samemu

 6. Utrwalenie efektu

  Na koniec spryskaj przedmiot lakierem akrylowym. Jest to bardzo ważne, aby przy kontakcie z innymi przedmiotami rdza nie rozprzestrzeniała się na nie. Lakier pomaga również zachować zardzewiały wygląd przez wiele lat, bez dalszego rdzewienia elementu.diy rdzawe dekoracje w ogrodzie

Dekoracje z rdzą w ogrodzie

Jak widać, „zardzewiały” nie oznacza automatycznie, że coś znalazło się w śmietniku lub straciło na wartości (chyba, że ​​mówimy o narzędziach ogrodniczych). Rdza może być świetnym elementem w Twoim ogrodzie i nadać mu wyjątkowy charakter. Jeśli chcesz mieć ogród, który emanuje charakterem, to zardzewiałe dekoracje są w sam raz.

Pokazaliśmy Ci wiele zardzewiałych rzeczy i podaliśmy kilka fajnych pomysłów do zabrania ze sobą. Jesteś teraz doskonale przygotowany, aby nadać swojemu ogrodowi nowy wygląd. Ale pamiętaj o jednej złotej zasadzie: „Czasami mniej znaczy więcej”. Jesteśmy pewni, że jesteś zachwycony i chcesz mieć w swoim ogrodzie jak najwięcej zardzewiałych dekoracji, ale bądź ostrożny. Łatwo przesadzić z dekoracjami i może się to skończyć tandetnym wyglądem.

Mamy nadzieję, że Cię zainspirowaliśmy. Teraz twoja kolej. Uwolnij swoją kreatywność i w pełni ciesz się dekorowaniem swojego ogrodu. Nie bój się błędów. Jeśli coś nie pasuje lub pójdzie nie tak, zawsze możesz to zmienić lub naprawić. To najlepsza rzecz w tym wszystkim.

Zobacz także:

Świąteczne dekoracje do ogrodu