fontanny ogrodowe rodzaje

Fontanny ogrodowe – małe, tarasowe, nowoczesne, solarne

Fontanny ogrodowe to z pewnością niesamowita atrakcja dla wszystkich gości naszego ogrodu. Niezwykle atrakcyjna i przyciągająca wzrok ozdoba ogrodowa, która tak naprawdę nie jest tylko ozdobą. Każdy z nas lubi uspokajający szum strumyka, a taki właśnie efekt daje nam fontanna. Uspokajająco wpływa na nasze samopoczucie i niesamowicie nas relaksuje. Ten typ małej architektury znany jest nam od tysiącleci i dalej gości w naszych ogrodach.

Fontanny ogrodowe i ich rodzaje

Często bogato oprawione rzeźbiarsko i architektonicznie przyozdabiały dwory, zamki i ogrody najznamienitszych osobistości. Dziś pozwolić na nie może sobie prawie każdy. Wyróżniamy dwa zasadnicze rodzaje fontann:

Fontanny europejskie do ogrodu

fontanna ogrodowa z obiegiem zamkniętym

W tego typu fontannach woda tryska ponad całą konstrukcję, następnie wpadając do niego z powrotem nadając efekt burzliwego lustra wody. Profesjonalne określenie ich to fontanny z obiegiem zamkniętym, obecnie jeden z najpopularniejszych rodzajów fontann. w Europie, który zapoczątkowany był już w erze nowożytnej.

Fontanny arabskie

fontanny ogrodowe - fontanna arabska

Tego rodzaju fontannach woda nie szybuje w powietrzu, a wydobywając się z otworów fontanny ścieka po jej elementach, niegdyś budowali się muzułmanie z półwyspu Iberyjskiego i Turcji. Aktualnie mało popularne aczkolwiek potrafią być równie efektowne.

Producent fontann betonowych, o co powinien zadbać

Fontanny ogrodowe powinny być wykonane z naprawdę solidnego i sprawdzonego tworzywa. Sprawdzonym i polecanym przez nas jest cement duński. Beton z niego wykonany jest odporny na mróz, deszcz, śnieg i inne warunki atmosferyczne. Pozwala to na zachowanie pięknego wyglądu naszej małej lub dużej architektury na długie lata. Nie zależnie od miejsca przebywania. Warto wspomnieć, że barwa cementu nie decyduje o kolorze jaki będzie miała fontanna. Mowa tutaj o barwieniu cementu. Popularne kolory to m.in. antyczny kawowy, biały czy piaskowy. Warto wspomnieć, że pagoda idealnie wpasuje się w kompozycję z fontanną. Produkt ten również znajdziecie ją w naszym asortymencie.

Fontanna ogrodowa to znaczący element dla każdego ogrodu. Jako jedna z niewielu ozdób ożywia przestrzeń, wprowadzając ruch. Fontanna sama w sobie jest dziełem sztuki, który nie dość że bajecznie wygląda to wprowadza element atrakcji. Cały obszar zostanie uzupełniony cichym szmerem i pluskiem wody. Nadając zupełnie inny klimat całej przestrzeni poprzez podwyższenie wilgotności. Jak sami wiemy jest to bardzo ważne w upalne dni. Dzięki temu Ty potrafisz się zrelaksować, a Twoje pociechy mają nie lada ubaw przy nowej atrakcji w ogrodzie.

Fontanna ogrodowa – miejsce montażu

Fontanna ogrodowa jest z nami od setek lat. Niegdyś ceniona ozdoba ukazująca wysoki stan posiadacza. Przyozdabiały dwory szlachty, klasztory czy ogrody zamkowe, dzisiaj pozwolić na nią może sobie każdy.  Fontanna przepięknie prezentuje się zarówno w stawie czy też oczku. Model, który my posiadamy idealnie sprawdzi się jako punkt centralny ogrodu, czy też Twojego podjazdu. Jeśli zrezygnujesz z tak postawnej wersji może sięgnąć po nieco mniejszą z naszego asortymentu. Ta zaś idealnie sprawdzi się wśród roślin i zieleni.

Przykładowe aranżacje fontann

Bardzo popularne antyczne wzornictwo fontann związane jest z ich przeszłością. Nostalgiczny klimat jaki wprowadzają do ogrodu wiąże się i kojarzy ze starymi ogrodami z już dojrzałymi wieloletnimi roślinami. Antycznym klimatem w towarzystwie innych ozdób ogrodowych. Jeśli posiadacie takowy ogród to bez zastanowienia sięgnijcie po kontakt z nami. Jeśli zaś zastanawiacie się nad wkomponowaniem fontanny w Wasz świeżo upieczony zielony zakątek to również nie stanowi problemu. Tak jak wcześniej wspominaliśmy idealne sprawdzi się ona jako punkt centralny Twojego ogrodu albo podjazdu. Nadając Twojemu domowi dość bogaty charakter.Ograniczeniem jest tylko twoja wyobraźnia.

Fontanna nada każdemu ogrodowi niepowtarzalny, pełen uroku wygląd. W zestawieniu z innymi dekoracjami dostępnymi w naszym sklepie można stworzyć gustowne aranżacje ogrodowe. Bardzo szeroka gama ozdób ogrodowych pozwoli uzyskać niepowtarzalność. Ograniczeniem jest tylko twoja wyobraźnia. Fontanny ogrodowe wykonane z betonu na bazie najwyższej jakości kruszywa. Całość pokryta farbą akrylową co gwarantuje trwałość i długowieczność oraz odporność na warunki atmosferyczne. Oferowane przez nas betonowe dekoracje ogrodowe posiadają niepowtarzalny wygląd i wzór.

Fontanna do ogrodu w stylu antycznym.
Antyczna fontanna z basenem – 1390 zł
Fontanny ogrodowe - 3 słupy.
Fontanna do ogrodu 3 słupy – 1100 zł
Fontanna ogrodowa z betonu - dzieci pod parasolem.
Dzieci -fontanna ogrodowa – 790 zł

Fontanny domowe i w ogrodzie

Ten rodzaj dekoracji zawładną nie tylko naszymi ogrodami, ale także domami. Co prawda na fontanny domowe decydują się bardziej zamożne osoby, które lubią przepych, ale uroku im odmówić nie można. Dużo droższe, ale za to większe i bardziej spektakularne są nowoczesne fontanny ogrodowe takie jak solarne czy podświetlane.

Fontanna solarna

Fontanna ogrodowa solarna to nic innego jak fontanny zasilane energię słoneczną. Często określane również jako kaskady ogrodowe. Takie mechanizmy zapobiegają również tzw. suchobiegowi i natleniają zbiornik wodny. Znane są nam dwa typy takich fontann: pływające i osadzone w podłożu.

Zalety fontanny solarnej

Niebywałą zaletą takiej fontanny solarnej jest brak konieczności zasilania jej prądem. Panele słoneczne, które dołączane są do naszej fontanny dzięki promieniom doładowują prądem pompę, która pcha wodę w dysze fontanny. Wiadomo jednak, że mechanizm nie będzie działał w momencie kiedy tego słońca zabraknie. Pomimo tego sam mechanizm jest wygodny.

Fontanna ogrodowa z obiegiem zamkniętym

Ten typ fontanny pozwala na znacznie mniejszą utratę wody, ponieważ dzięki zamkniętemu obiegowi pompa wykorzystuje tę samą wodę, która jest zgromadzona w zbiorniku fontanny do wypuszczania jej przez dysze. Fontanny ogrodowe z obiegiem zamkniętym dzięki swojemu systemowi znacząco wydłużają proces zielenienia wody ze względu na stały jej ruch.

Fontanny pokojowe

W tym przypadku to nic innego jak małe fontanny, bardzo często również z obiegiem zamkniętym, które możemy umieścić w naszym pokoju. Fontanny pokojowe z reguły są takich rozmiarów, że zmieszczą się nawet na półce. Jeśli lubicie szum wody podczas codziennego przebywania w pokoju to śmiało warto w taką dekorację zainwestować.