Balie ogrodowe

Balie ogrodowe – intymny sposób na relaks w ogrodzie

Ogród to zbawienie dla wielu osób, które dzisiaj nie wyobrażają sobie funkcjonowania bez kawałka przestrzeni na wolnym powietrzu. Doceniamy posiadanie ogrodu za możliwość spędzenia w nim czasu, relaksu i obcowania z naturą. Coraz częściej ogrody nie są już tylko roślinną oazą, a przestrzenią w której organizujemy swoje miejsce wypoczynku, relaksu, ładowania przysłowiowych baterii. W wielu polskich ogrodach, zwłaszcza tych nowoczesnych, stawiane są sauny, balie ogrodowe, baseny czy jaccuzzi. Poza tym obowiązkowe miejsce na tarasie, przy którym wieczorową porą można się ogrzać i spędzić czas w miłym towarzystwie. Trzeba przyznać, że w dzisiejszym świecie, gdzie wszyscy żyjemy w ogromnym pędzie, każda chwila relaksu jest bardzo cenna i potrzebna. Dotyczy to nie tylko samopoczucia mentalnego, ale i komfortu fizycznego. Ciało zmęczone potrzebuje regeneracji, odpoczynku. Znakomitym sposobem na taki odpoczynek są pro-zdrowotne kąpiele. To oczywiście tylko jedna z form, które można wprowadzić do swojego życia. Warto przyjrzeć się baliom ogrodowym bliżej.

Co to w ogóle jest balia ogrodowa?

Balie ogrodowe to drewniane beczki, które stawia się w ogrodzie, a odpowiednio wykończone pełnią funkcję czegoś pomiędzy wanną a jaccuzzi. O baliach mówi się również ruska bania albo po prostu bania. Czasami można spotkać się również z nomenklaturą hot-tub. Najczęściej taką balię stawia się na tarasie, ale może być ona ułożona również na specjalnie przygotowanym do tego podeście. Jak działa taka balia? Nalewa się do niej zimnej wody, którą następnie podgrzewa się do preferowanej temperatury. Z reguły jest to temperatura niewiele wyższa od temperatury ciała. Kąpiel w baliach ogrodowych porównywana jest do kąpieli w wannie, z tą różnicą, że wszystko dzieje się na wolnym powietrzu.

Użytkownicy zgodnie przyznają, że takie kąpiele to znakomita forma relaksu i odprężenia po długim dniu w pracy. Badania potwierdzają, że regularne kąpiele w baniach mogą przełożyć się na poprawę zdrowia i lepszą kondycję. Udowodniono między innymi, że codzienne kąpiele przy zachowaniu właściwych warunków korzystania z balii, mogą poprawiać krążenie i odporność organizmu. Co ważne – balia nie jest ogromna, można postawić ją w niemal każdym ogrodzie. Część użytkowników montuje balie nawet w blokach, na balkonach z dużym metrażem.

Dlaczego warto postawić balię ogrodową na swoim terenie?

Posiadanie balii ogrodowej to ogromna korzyść. Zdrowotna, a w pewnym sensie również socjalna. Jest to przyczynek do częstszego spędzania czasu razem z bliskimi, także z przyjaciółmi. W zależności od tego jak duża będzie balia, możemy do wspólnego relaksu zaprosić rodzinę czy przyjaciół. W dzisiejszych czasach prawie każdy konsument może pozwolić sobie na zakup takiego prywatnego jacuzzi. Balie ogrodowe – choć nadal są produktem premium – są w zasięgu osób o różnych budżetach. Istnieją także formy finansowania, które pozwalają kupić taką balię na raty czy z odroczoną płatnością.

Atuty posiadania balii ogrodowej

Kąpiele w ciepłej wodzie w baliach mają bardzo dużo zalet. Po pierwsze RELAKS w ogrodzie. To zdecydowanie największa zaleta posiadania balii w ogrodzie. Ciepła woda i masaż wodny pomagają w relaksacji mięśni, dzięki czemu możliwa jest ulga po ciężkim dniu. Kolejna zaleta to REDUKCJA STRESU – regularne korzystanie z balii może pomóc w obniżeniu poziomu stresu. POPRAWA KRĄŻENIA to jeden z największych pro-zdrowotnych atutów kąpieli w baliach. Hydromasaż i ciepło mogą przynieść również ulgę w bólach mięśniowych, reumatycznych i stawowych. Niewątpliwie jest to zaleta w postaci ŁAGODZENIA BÓLU MIĘŚNI I STAWÓW. Z kolei relaksująca kąpiel w balii ogrodowej bezpośrednio przed snem, z całą pewnością poskutkuje POPRAWĄ JAKOŚCI SNU. Również społeczne korzyści balii ogrodowych nie mogą zostać pominięte. Balia ogrodowa sprzyja zacieśnianiu więzi. Jest idealnym argumentem do organizowania niewielkich spotkań towarzyskich na świeżym powietrzu.

Należy wspomnieć przy tym, że balie ogrodowe są bardzo łatwe w użyciu i konserwacji. Balia ogrodowa może być używana cały rok, niezależnie od warunków pogodowych. Oczywiście o ile jest odpowiednio zabezpieczona. Nowoczesne balie ogrodowe są bardzo często wyposażone w automatyczne zaawansowane systemy filtracji oraz dezynfekcji wody, dzięki czemu ich konserwacja jest niemal bezobsługowa. Posiadanie balii ogrodowej jest również ogromnym atutem dla właściciela nieruchomości. Bania ogrodowa zwiększa wartość rynkową nieruchomości. Co więcej, ładna balia ogrodowa, która jest wykonana starannie i najczęściej z naturalnych materiałów, dodaje ogrodowi po prostu uroku.

Balia ogrodowa balii nie równa, czyli jaki produkt wybrać, by być zadowolonym?

Wiemy już, że korzyści z regularnych kąpieli w baliach są liczne. Trzeba jednak mocno podkreślić, że aby sprostać oczekiwaniom i wymaganiom użytkownika, trzeba wybrać właściwą balię. Balie ogrodowe można kupić u producentów w Polsce lub zakupić taką w markecie budowlanym/ogrodniczym. Dobrej jakości balia to gwarancja satysfakcji, bezpieczeństwa i długiej trwałości produktu. Polscy producenci przywiązują szczególną wagę do tego z jakich materiałów wykonane są balie.

Starannie wyselekcjonowane drewno jest specjalnie przygotowane i zabezpieczone, aby wytrzymało nawet trudne warunki pogodowe. Dzięki temu balia drewniana może stać na zewnątrz przez cały rok bez potrzeby zadaszenia. Drewno nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji ani konserwacji, a mimo to zawsze wygląda imponująco. Jednym z wiodących polskich producentów balii ogrodowych oraz saun czy beczek jest firma KMP Polska z Białegostoku, która jest właścicielem marki POLSKA BANIA. Balie produkowane przez ten doświadczony podmiot są produktami premium, o wysokiej jakości. Wkłady balii wykonane są z akrylu lub niezwykle wytrzymałego włókna szklanego, dzięki czemu bardzo łatwo utrzymywać je w czystości.

Szmery i inne bajery w baliach

Dodatkowym atutem są najwyższej jakości piece wykonane z wytrzymałej i odpornej stali. Piece te mogą być, w zależności od modelu i preferencji klienta zamontowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz balii. Z myślą o najwyższym poziomie bezpieczeństwa użytkowników, kominy wyposażone są w osłony przeciwoparzeniowe. Dla wygody użytkownika montowane są również schodki, co jest szczególnie dużym ułatwieniem dla osób, które z różnych powodów mają problemy z układem ruchu.

Balie ogrodowe premium marki Polska Bania posiadają również dedykowane oświetlenie LED, stalową obejmę wzmacniającą całą konstrukcję i zabezpieczenie przeciwprądowe. W ofercie firmy każdy może znaleźć coś dla siebie i coś co będzie pasowało do jego ogrodu. Firma produkuje balie okrągłe i kwadratowe o bardzo różnych wymiarach, w których może jednocześnie przebywać od 5 do nawet 8 osób, w zależności od wielkości balii i rodzaju pieca. Niektóre modele balii mają leżanki, które zapewniają jeszcze większy komfort użytkowania.

Kompletna balia ogrodowa marki PolskaBania.pl

Konfigurator balii ogrodowych

W związku z tym, że balie ogrodowe są produktem premium, najczęściej tworzy się je pod konkretne zamówienie klienta. Oczywiście można zakupić gotowe egzemplarze, jednak jeśli Klient chce mieć produkt dopasowany do niego i jego potrzeb, wymaga to konfiguracji pod klienta. Firma KMP Polska właśnie tak tworzy swoje niepowtarzalne balie. Klient może wybrać kształt balii: okrągły lub kwadratowy. Wybiera obudowę drewnianą, typ drewna, kolor drewna, montaż pieca. Dodatkowe opcje spośród których może wybierać użytkownik to między innymi:

  • dodanie pokrywy balii
  • zmiana tworzywa pokrywy na inne
  • dodanie systemu filtracji z filtrem piaskowym
  • montaż ozonatora
  • montaż dodatkowego oświetlenia
  • hydromasaż
  • airmasaż
  • typ pieca

Klient ma bezpośredni wpływ na to jak wygląda jego balia – może zdecydować o rozmieszczeniu poszczególnych komponentów. Może tym samym dostosować lokalizację przyłącza elektrycznego, rewizji, podłączenia do pieca, przycisków czy odpływu wody z balii. Łatwy i wygodny w użyciu konfigurator balii znajduje się w sklepie firmowym producenta: https://sklep.polskabania.pl/konfigurator-balii.

Ile kosztuje balia ogrodowa? Czy warto w nią inwestować?

Ceny balii są bardzo zróżnicowane – koszt jest zależny zarówno od materiałów z jakich wykonano balie, jak również od technologii które w nich wykorzystano. Można przyjąć, że podstawową wersję balii można kupić już za kilka tysięcy złotych. Te bardziej wyposażone i bardziej skomplikowane to oczywiście dodatkowe koszty, a tym samym i wyższe ceny. Na cenę balii duży wpływ ma również rozmiar balii i przeznaczenie – im więcej osób, siłą rzeczy wyższa cena.

Na pytanie o to czy warto kupić sobie balię ogrodową każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Można powiedzieć, że balie ogrodowe są znakomitym zastępstwem dla basenu w ogrodzie, więc jeśli nie kupujesz basenu tylko po to, by pokonywać w nim kilometry, warto rozważyć zakup balii.